Biliyorsan Paylaş,Bilmiyorsan Ögren
Forumumuzdan Daha iyi yararLanabiLmek İçin üye oLmaLısınız =)
Herşey Paylaşım İçin
Forumumuzdan Daha iyi yararLanabiLmek İçin üye oLmaLısınız =)
Herşey Paylaşım İçin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SÜNGER BOB PASTA

2 posters
YazarMesaj
::SpOoK_q!RL::
Moderatör
::SpOoK_q!RL::

Yorum Puanı : 18503
Rep Puanı : 5

SÜNGER BOB PASTA Empty
MesajKonu: SÜNGER BOB PASTA   SÜNGER BOB PASTA Icon_minitimePaz Nis. 05, 2009 1:14 pm

SÜNGER BOB PASTA

Yıllar ne çabuk geçiyor.Daha 7 yıl önce kollarıma almıştım mis kokulumu.Bugün artık 7 yaşında bir okul çocuğu olma yolunda.Bazen zaman böyle dursa da geçmese diyorum.Ama büyüdükçe artık arkadaş olması da gururlandırıyor beni.Evet bu pasta oğlumun 7.yaş gününde kreşteki doğumgünü partisi için yapıldı.Elimde kahverengi gıda boyası yoktu.Siyah gıda boyam da yoktu sarıyla karıştırıp kahverengi yapayım.Utku tutturdu bir yandan Sünger Bobun pantolunu kahverengi diye.Şeker hamurunu çikolata ile boyayarak bişeyler yapmaya çalıştım.Gerçi şeker hamuru kadar muntazam olmadı

Bir de kreştekilere bol bol yetsin diye düşündüğüm bayağı ebatlı bir pasta oldu.En büyük boy kare fırın tepsiisine 7 yumurta ,16 yemek kaşığı şeker,16 yemek kaşığı un,1.5 paket kabartma tozu,yarım kahve fincanı su tarifi ile 2 pandispanya yaptım.Yani toplam da 14 yumurtalık 2 büyük pandispanya yapmış oluyoruz.Pandispanyları hiç ortadan bölmedim.Yaptıklarımdan birini alta diğerini üste kullandım.

Yağlı kağıt sediğim için kolay çıkardım ve herzamanki gibi pandispanyanın her ikisini de 1 gün önceden yaptım.Alt kattakini kakaolu üstüne koydugum pandispanayayı sade yaptım.

Arasını 1.5 subardağı şekerli süt ile ıslattım.İçine 2 paket dr oetker hazır pasta keraması ve 1 paket vanilyalı crem oleyi 4 subardağı kadar süt ile çırptım ve arasına koydum.Bu kremanın üzerine krema ve sütlü .ülkolatayı eriterek hazırlayıp ılıtıığım çikolatalı ganajı döktüm ve pandispanyayı üzerine kapattım.En üste 1 subardağı süt ve 1 paket sade krem şantiden hazırladığım karışımı sürdüm ve dolaba kaldırdım.Ertesi gün de şeker hamurunu hazırlayıp kaplamayı yaptım.
*-*-tubiş-*-*
Üye

Yorum Puanı : 16377
Rep Puanı : 2

SÜNGER BOB PASTA Empty
MesajKonu: Geri: SÜNGER BOB PASTA   SÜNGER BOB PASTA Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 2:59 pm

tşk

SÜNGER BOB PASTA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tuzlu, Peynirli Kuru Pasta
» sünger bob
» rulo pasta
» çilekli parfeli pasta
» Etimekli Pasta Tarifi Yapımı